صفحه اصلي > معرفی همخون یار 

 

چرا خون اهدا مي‌كنيم؟

پيشرفت‌هاي چشمگيري كه در دانش‌ پزشكي به ويژه در طب انتقال خون صورت گرفته است، نياز به خون را روز به روز بيشتر كرده است. با وجود اين پيشرفت‌ها، تاكنون هيچ جايگزين مناسبي براي خون و فرآورده‌ها يافت نشده و همچنان در جراحي‌ها به خون و فرآوردهاي حاصل از خون انسان، نياز است. دانستن اين نكته كه از هر سه انسان، يك نفر در طول زندگي به خون و فرآورده‌هاي آن نياز پيدا مي‌كند و از هر واحد خون اهدايي، جان سه نفر نجات مي‌يابد، اهميت اهداي خون را به خوبي نشان مي‌دهد.

چنانچه بدانيد تنها در سال 1393 نزديك به 2 ميليون و 100 هزار خون در كشور جمع‌آوري و اين ميزان به بيش از 6 ميليون فرآورده تبديل شده است، ميتوانيد حدس بزنيد كه چند نفر با بهره‌گيري از همين خون‌هاي اهدايي از مرگ نجات يافته‌اند.

چرا هم‌خونيار؟

امروزه در اثر دگرگوني در ابزارهای ارتباطی و توسعه فضاي رسانه ها، دسترسی به مخاطبان هدفمندتر و ساده‌تر شده است و روابط عمومی سازمان ها با شناسایی کانالها و ابزارهای تاثير گذار مختلف براي طبقه‌بندی، جذب و آگاه سازی بيشتر مخاطبان به فراخور نوع ارتباط و اطلاعات از ابزارهای گوناگون بهره می‌گیرند.

فراگیری، دسترسی و سهولت اطلاع رسانی از طریق موبایل این ابزار شخصی را به یک رسانه عمومی نیز بدل ساخته است و سازمان انتقال خون ایران با بهره گیری از این ظرفیت با همکاری و پشتيباني همراه اول  طرح "خون یار" را اجرا کرده است.

معرفي سامانه هم‌خونيار

موبایل به عنوان یک دستگاه ارتباطی به طور رایگان، فراگیر، در دسترس و همیشه همراه، این قابلیت را دارد که انتقال خون را نیزدر هر نقطه ای از کشور عزیزمان که باشید به همراه همیشگی شما بدل کند.

در طرح "خون یار" اطلاعات اولیه مورد نیاز شهروندان در ارتباطات با اهدای خون و مکانهای در دسترس ایشان با توجه به منطقه سکونت با ارسال کد 6540 در اختیارشان قرار می گیرد.

شما نیز ممکن است یکی از اهدا کنندگان عزیز ما باشید که دیر یا زود به دنبال یکی از پایگاههای خونگیری می گردید که بتوانید جان بیماران را نجات دهید.

با پیوند سازمان انتقال خون و همراه اول ؛ امروز دیگر هیچ نیازمند به خونی تنها نیست. چون در هر گوشه شهر کسی هست که به سلامت او فکر می کند و دلش برای او می‌تپد.

بله هیچ کس تنها نیست.

چگونگي استفاده از هم‌خونيار

هم خونيار يك بستر ارتباطي ميان  اهداكنندگان خون و سازمان انتقال خون ايران است كه با استفاده از روشهاي گوناگون همچون پيامك، USSD، نرم افزار اختصاصي تلفن همراه، ضمن برقراري ارتباط مستمر با اهداكنندگان خدماتي همچون نشاني نزديكترين مركز اهداي خون، پيامهاي اختصاصي سلامتي خون و ... را در اختيار آنان قرار مي دهد.

با راه اندازي بستر USSD هركدام ازاهداكنندگان گرامي  كه مشترك اپراتور همراه اول هستند، مي توانند با وارد كردن كد منطقه خود در سامانه #6540* از نزديكترين مركز اهداي خون در منطقه خود از طريق دريافت پيامك آگاه شوند.

اين طرح در حال حاضر در محدوده شهر تهران بصورت آزمايشي راه اندازي گرديده است.

همچنين با دريافت نرم افزار هم خونيار از وب سايت همراه اول، سازمان انتقال خون ايران (www.ibto.ir) و پورتال هم‌خون‌يار (hamkhoonyar.ibto.ir) مي‌توانيد ضمن يافتن نزديكترين مركز اهداي خون در سراسر كشور، نزديكترين مركز اهداي خون به شما بر روي نقشه نشان داده خواهد شد. همچنين از مطالب  آموزشي و پنل اطلاع رساني آن نيز بهره مند گرديد.

در مرحله نخست، با استفاده از هم‌خونيار، اهداكنندگاني كه ساكن تهران هستند و در آينده نزديك، ديگر اهداكنندگان؛ در هرنقطه از ميهن عزيمان ايران، با بهره‌گيري از كد USSD ياد شده، نشاني، ساعت كار و تلفن نزديكترين مراكز اهداي خون را روي گوشي تلفن همراه خود دريافت كنند.

 

براي دريافت اپليكيشن بر روي عكس زير كليك كنيد.

   دانلود فایل : Hamkhoonyar-For print_20150729_140548.jpg           حجم فایل 3374 KB