صفحه اصلي > اخبار 

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل سازمان انتقال خون:

باراولی ها به سمت اهداکننده مستمر خون شدن گام بردارند

مدیرعامل سازمان انتقال خون در دومین شب از لیالی قدر با حضور درانتقال خون استان البرز ضمن دیدار صمیمانه با داوطلبین اهدای خون و بازدید از بخش های فنی انتقال خون شهرستان کرج از تلاش‌های کارکنان در ایام سخت مقابله با ویروس کرونا و حضور پرشور مردم جهت اهدای خون تقدیر کرد.مدیرعامل سازمان انتقال خون در دومین شب از لیالی قدر با حضور درانتقال خون استان البرز ضمن دیدار صمیمانه با داوطلبین اهدای خون و بازدید از بخش های فنی انتقال خون شهرستان کرج از تلاش‌های کارکنان در ایام سخت مقابله با ویروس کرونا و حضور پرشور مردم جهت اهدای خون تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، شامگاه سیزدهم اردیبهشت ۱۴۰۰و همزمان با دومین شب از لیالی قدر، دکتر پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون با حضور در اداره کل انتقال خون استان البرز به صورت چهره به چهره با کارکنان اداره کل و مراجعین دو مرکز اهدای خون خیابان گلزار و میدان توحید دیدار و گفتگو کرد.

وی در این بازدید به شرایط سخت کاری مراکز اهدای خون در شب های قدر اشاره نمود و بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تاکید و خاطر نشان کرد: کارکنان سازمان انتقال خون ایران در شب های قدر پرتلاش تر از همیشه هستند و امیدوارم در این کار که اثرش نجات جان بیماران است من را نیز از دعای خیر خود بی نصیب نکنند.

دکتر پیمان عشقی در این بازدید که بیش از شش ساعت به طول انجامید از بخش های مختلف همچون کلینیک اهداکنندگان خون، پذیرش، نگهبانی، آزمایشگاه فرآورده های سلولی و پلاسمایی، آزمایشگاه کنترل کیفی، اداره توزیع خون و سنجش مصرف بیمارستانی و انبار بازدید کرد.

وی در خصوص اهمیت کارکنان بخش هایی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند گفت: چنانچه همکاران ما در واحدهای  نگهبانی و پذیرش با صبر و دقت پاسخ هایی قانع کننده و صحیح به سوالات مراجعه کنندگان ارائه کنند و یا آنان را به فرد مسئول و پاسخگوی مرتبط ارجاع دهند بسیاری از مسائل حل می شود و امیدواریم با آموزش های لازم و ارائه اطلاعات کافی و مناسب، به حضور مهربانانه و مسئولیت پذیرانه مردم عزیزمان، پاسخ مطلوب و شایسته بدهیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در ادامه با حضور در جمع اهداکنندگان خون و در دیدار چهره به چهره با آنان، یادآور شد: عزیزان تالاسمی و بیماران نیازمند شیمی درمانی به این خون های اهدایی نیازمندند و دعای ما این است که هیچ عزیزی نیازمند به تزریق خون نشود اما چنین چیزی اجتناب ناپذیر است.

وی خون را فاقد جایگزین در علوم پزشکی برشمرد و گفت: تامین خون مورد نیاز مراکز درمانی تنها با همدلی مردم و فعالیت شبانه روزی مراکز انتقال خون در این شرایط سخت و با رعایت تمام نکات بهداشتی امکان پذیر است.

وی افزود: استانداردهای انتقال خون را در بالاترین سطح نگه داشتیم و امروز نتایج درخشان ما در تامین خون سالم و کافی نتیجه همین رعایت استانداردهای هم سطح با کشورهای پیشرفته در جهان است، البته شرایط اهدای خون در دوران کرونا با بحران هایی همچون سیل و زلزله متفاوت است و ما موظف به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم و مجبوریم تعدادی از تخت ها را خالی نگه داریم تا فاصله رعایت شود و بهترین راه برای جلوگیری از تراکم جمعیت مردم در مراکز اهدای خون، استفاده از سامانه اینترنتی نوبت دهی است.

وی ادامه داد: امسال سعی کردم برای بازديد ویژه شب های قدر از مراکز اهدای خون از تهران خارج شوم و قصد اصلی من این بود که چون می دانستم با این حجم جمعیت و رعایت پروتکل های بهداشتی، سختی های کار همکارانم بیشتر شده، از نزدیک به این عزیزان خدا قوت بگویم و امیدوارم مردم عزیزمان هم با استفاده از نوبت دهی اینترنتی از اتلاف وقت و تراکم جمعیت پرهیز کنند تا بتوانیم در شرایطی مطلوب، به یاری و نجات بیماران کمک کنیم.

 مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اینکه در دهه اول ماه مبارک رمضان آمار اهدای خون نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم این شور همراهی مردم در روزهای دیگر سال هم ادامه پیدا کند و باید به این آگاهی افزایی در افکار عمومی برسیم که نیاز به خون در مراکز درمانی، یک نیاز همیشگی و روزانه است پس اهداکنندگان خون باید به صورت مستمر نسبت به انجام این کار نجات بخش همت کنند.

دکتر پیمان عشقی در پایان اظهار کرد: از اهداکنندگان بار اولی که در شب های این ماه مبارک آمدند و موفق به اهدای خون شدند درخواست دارم که به صورت مستمر خون اهدا کنند.


٢٢:١٦ - سه شنبه ١٤ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٣٥٩    /    تعداد نمایش : ١٣١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج