اخبار > محورهای سومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری اهدای خون اعلام شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

محورهای سومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری اهدای خون اعلام شد

دکتر نازلی ثروتیان دبیر سومین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری اهدای خون گفت: سومین دوره این جشنواره تحت عنوان " درد ما را در جهان درمان مبادا بی شما" در چهار بخش نقاشی، تصویرسازی، کاریکاتور و پوستر  آینده ای از هنر و اهدای خون را به تصویر کشیده و تجربه خوشایند دیگری در این عرصه به یادگار می گذارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون دکتر ثروتیان در این مورد گفت: نیک می دانیم که هنر، یکی از بارزترین جلوه های اثرگذار فرهنگ و تمدن انسانی است که همواره بر حیات بشر سایه افکنده است. در هر سرزمینی که تمدنی به عرصه ظهور رسیده است، آثار و مظاهر گوناگون هنری، تحسین پژوهشگران عرصه هنر را برانگیخته و رموز ناپیدای آن عالمان جهان را به اندیشه و تامل فرو برده است. وی افزود: اینک پس از دوره برگزاری موفق "جشنواره بین المللی فرهنگی هنری اهدای خون" برآنیم تا با برپایی سومین دوره این جشنواره تحت عنوان " درد ما را در جهان درمان مبادا بی شما" در چهار بخش نقاشی، تصویرسازی، کاریکاتور و پوستر  آینده ای از هنر و اهدای خون را به تصویر کشیده و تجربه خوشایند دیگری در این عرصه به یادگار بگذاریم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را بسترسازی فرهنگی در جهت تشویق به امر انسانی اهدای خون سالم و آگاهانه و ترویج اهدای خون مستمر، معرفی اهدای اجزای دیگر خون همچون پلاسما و پلاکت، ارتقا سطح آگاهی جامعه نسبت به اهدای خون مسئولانه و گسترش برنامه های افزایش مشارکت جوانان و بانوان در امر اهدای خون و آموزش های خودمراقبتی به ایشان اعلام کرد.

دبیر این جشنواره همچنین با اشاره به محورهای جشنواره گفت: آثار هنرمندان در محورهای اهداي خون سالم، اهداي زندگی، اهداي خون مستمر و اهمیت آن در تامین خون سالم، اهداي خون در موارد بحرانی (زلزله، دفاع مقدس و ...)، مشارکت اجتماعی بانوان و اهداي خون، ورزش، خودمراقبتی، اهداي خون مستمر، جوان آگاه، اهداي خون مسئولانه و اهداي اجزاي خون، پلاسما، پلاكت، و سلول هاي بنيادي بررسی می شود.

وی در پایان گفت: در این پوشش تاثیرگذار با بهره گیری از الگوهای برجسته جامعه هنری و ورزشی و همچنین ارتباط تنگاتنگ و همکاری مراکز و موسسات فرهنگی و اجتماعی گام مشترک دیگری در دنیای علم و هنر برداشته شده و به سمت پربار شدن هر چه بهتر این امر فرهنگی اجتماعی رهنمون خواهیم شد.

گفتنی است مراسم اختتامیه این جشنواره 9 مرداد ماه سال جاری در اداره کل انتقال خون استان تهران برگزار می شود.


١٠:٠٣ - چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١١١٢٢    /    تعداد نمایش : ١٩٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج