صفحه اصلي > اخبار 

 


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار تهران: اهدای خون بخشی از مسئولیت اجتماعی شهروندان است

شهردار تهران در ادامه پویش فرهنگ ساز سه شنبه های بدون خودرو و به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون، مرکز جامع اهدای خون وصال شیرازی را به عنوان مقصد مسیر رکاب زنی خود به اتفاق مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران انتخاب کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، دکتر پیروز حناچی شهردار تهران و دکتر پیمان عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران پس از طی مسیر بزرگراه چمران و بلوار کشاورز با دوچرخه به مرکز جامع اهدای خون خیابان وصال شیرازی رسیدند.

دکتر حناچی در ادامه به صف داوطلبان اهدای خون پیوست و درباره این حرکت خیرخواهانه گفت: توجه به سلامت شهر و شهروند از مسئولیت های یکایک ما است و امیدوارم شهروندان نیز در این شرایط شیوع کرونا، اهدای خون و کمک به بیماران را فراموش نکنند چرا که هر فرد در طول زندگی ممکن است نیازمند به خون برای بازیابی سلامت خود یا اطرافیانش باشد.

وی با تاکید بر اینکه اهدای خون باید همیشگی و مستمر باشد افزود: چرخه ی اهدای خون نباید قطع شود چرا که نیاز به خون همیشگی است و اهدای خون ضمن مفید بودن فرد اهداکننده و بیماران نیازمند، بخشی از مسئولیت اجتماعی افراد و شهروندان است.

حناچی در ادامه با بیان اینکه سبک زندگی شهرنشینی و کم تحرکی منجر به بروز بیماری هایی می شود خاطرنشان ساخت: دوچرخه سواری یکی از ورزش های همگانی است که می تواند به رفع این مشکل کمک می کند و به همین دلیل ۱۷۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شهر تهران فراهم شده و در نظر است این میزان به ۵۰۰ کیلومتر برسد.

شهردار تهران در ادامه درباره تبدیل ساختمان قدیمی با قدمت 110 ساله سازمان انتقال خون در خیابان وصال شیرازی به مجموعه تاریخی، فرهنگی و اجتماعی موسسه طب عالی انتقال خون که چندماه پیش مطرح شده بود، اضافه کرد: این مسأله در حال پیگیری است و مدیران سازمان انتقال خون نیز با این امر موافقت کرده اند.

دکتر پیمان عشقی مدیر عامل سازمان انتقال خون نیز که شهردار تهران را در این آیین انسان دوستانه همراهی کرد نیز با اشاره به این که یک شهروند مسوول کسی است که به محیط و جامعه خود اهمیت می دهد و راه سلامتی و بهبودی را از خود شروع می کند، تصریح داشت: وقتی انسان سلامت خود را نادیده بگیرد، نمی تواند در این مورد تبلیغ کند و به همین خاطر اعتقاد دارم که اهداکنندگان خون انسانهای مسئولی  هستند که نمی توانند به سلامت جامعه و محیط خود بی تفاوت باشند.

گفتنی است پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو، کمپینی است با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین تا از این طریق شهروندان، دست‌کم در روزهای سه‌شنبه به‌جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه‌های مفیدتری را برای انجام کارهای روزمره جایگزین کنند.


١٤:١٠ - سه شنبه ١ تير ١٤٠٠    /    عدد : ٢١١٣٧    /    تعداد نمایش : ٧٠٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج