صفحه اصلي > اخبار 

 


  چاپ        ارسال به دوست

قزوین؛ مقصد سفر مدیرعامل سازمان انتقال خون در سومین شب قدر

مدیرعامل انتقال خون ایران شامگاه چهارشنبه همزمان با سومین شب از شب‌های قدر به صورت سرزده از مرکز اهدای خون قزوین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران، دکتر پیمان عشقی در این بازدید که تا سحرگاه پنجشنبه به طول انجامید، اظهار کرد: بیشترین میزان رشد اهدای خون در فرودین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته مربوط به استان های ایلام، آذربایجان شرقی و قزوین بوده است و شهروندان استان قزوین با وجود قرارگیری در موج چهارم شیوع ویروس کرونا رشد 40 درصدی اهدای خون را در این مدت به ثبت رسانده اند.

وی ادامه داد: آهنگ رشد اهدای خون مبین این موضوع است که مردم آرام آرام به این باور رسیده اند که کرونا از طریق خون منتقل نمی شود و نباید آن را مانعی برای کمک به همنوعان با اهدای خون تلقی کرد.

دکتر عشقی به جایگاه مطلوب استان قزوین در مدیریت مصرف خون و فرآورده های آن اشاره کرد و گفت: انتقال خون قزوین، بیمارستان ها و مراکز درمانی مصرف کننده خون و فرآورده های آن تعامل چشمگیری با یکدیگر دارند و نتیجه ی این تعامل آمار بسیار پایین ضایعات خون و فرآورده های امحایی در این استان است.

دکتر عشقی سطح دانش بالا و عملکرد مطلوب کارکنان مراکز درمانی حاضر در زنجیره مراقبت از خون (هموویژیلانس) را دلیل اصلی جلوگیری از مصرف نا به جای خون در مراکز درمانی استان قزوین برشمرد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران زیرساخت ها و تجهیزات مستقر در مجموعه ی انتقال خون قزوین را مطلوب خواند و گفت: انتقال خون قزوین به خوبی پاسخگوی نیاز مراکز درمانی بوده است و به 100 درصد درخواست فرآورده های پلاکتی بیمارستان ها پاسخ داده است که این ضریب پاسخگویی بیش از میانگین کشوری است.

دکتر عشقی آمار اهداکنندگان مستمر پلاکت به روش آفرزیس در استان قزوین را نیز چشمگیر برشمرد و گفت: اهدای پلاکت  توسط اهداکنندگان قزوینی به یک فرهنگ تبدیل شده است و مردم قزوین به خوبی با اهمیت این فرآورده حیات بخش و چگونگی اهدای آن آشنا شده اند.

دکتر پیمان عشقی اهداکنندگان خون را شایسته تحسین و تقدیر برشمرد و گفت: مردم در بیش از یکسال گذشته ثابت کردند که هیچگاه بیماران نیازمند به خون و سازمان انتقال خون را تنها نمیگذارند و این همدلی آنان به ویژه در استان قزوین شایسته تحسین و تقدیر است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران خاطرنشان ساخت: در سومین شب از شب های قدر به جای اینکه به مرکز انتقال خون استان تهران سربزنم به قزوین سفر کردم تا شخصا از اهداکنندگان خون این استان تشکر کنم و به دست اندرکاران انتقال خون نیز خداقوت و خسته نباشید عرض نمایم.

دکتر عشقی در ادامه ی این بازدید همچنین با دکتر پیمان نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین و جمعی از مسوولان ارشد مجمع خیران در مرکز انتقال خون استان دیدار و گفت و گو کرد.


٠٠:٥٧ - پنج شنبه ١٦ ارديبهشت ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٣٧٦    /    تعداد نمایش : ١٠٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج