اخبار > دکتر اسلامی: از بررسی شاخص‌ها و استانداردهای بین‌المللی انتقال خون استان توسط بازرسان وزارت بهداشت آلمان خبر داد
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر اسلامی: از بررسی شاخص‌ها و استانداردهای بین‌المللی انتقال خون استان توسط بازرسان وزارت بهداشت آلمان خبر داد

به گزارش روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ،  دکترسیدحمیدرضااسلامی مدیرکل انتقال خون استان اظهار داشت: بخش‌ها و پایگاه‌های مختلف این اداره‌کل با هماهنگی‌های انجام شده از سوی ستاد مرکزی انتقال خون ایران توسط تیم بازرسان و کارشناسان وزارت بهداشت کشور آلمان مورد ممیزی قرار گرفت.وی افزود : تیم بازرسان وزارت بهداشت آلمان متشکل از کارشناسان حوزه‌های فنی ، بخش‌های مختلف اداره ‌کل را بر اساس شاخص‌ها و استانداردهای بین‌المللی مورد بررسی قرار دادند. این ممیزی در راستای ارزیابی‌های دوره‌ای فرایندهای مختلف فنی و به‌ویژه مراحل اهدای خون ، آزمایشات ، نگهداری و ترخیص فرآورده های خونی در انتقال خون استان انجام شد.دکتر اسلامی تاکید کرد : در این بازرسی،کلیه بخش‌های فنی شامل پایگاه‌های اهدای خون، آزمایشگاه‌ها، واحدهای کنترل کیفیت ، تضمین کیفیت ، آفرزیس ، سردخانه‌های نگهداری محصولات خونی، انبارهای نگهداری مواد و تجهیزات و نیز مستندات متنوع انجام صحیح و منظم فرایندهای مرتبط در اداره‌کل مورد بررسی قرار گرفت. در پایان این بازرسی ، اداره کل انتقال خون خراسان رضوی توسط بازرسان بین المللی تایید شد و معاون کنترل کیفی و تضمین کیفیت سازمان انتقال خون ایران از مدیرکل ، مسئولین و کلیه پرسنل این اداره کل بابت رسیدن مجموعه به این سطح رفیع از کیفیت سپاسگزاری نمود .

لازم به ذکر است کسب این تاییدیه بین المللی با همت و تلاش شبانه روزی پرسنل و مجموعه مدیریتی انتقال خون استان و در سایه همکاری و همگامی مسوولین استانی محقق شد . لازم به توضیح است که در بین انتقال خون های کشورهای منطقه و کشورهای جهان اسلام ، ایران تنها کشوری می باشد که با توجه به سطح بالای کیفیت ارائه خدمات فنی انتقال خون ، قادر به ارسال پلاسما به پالایشگاه های بزرگ دنیا  بوده و نتیجه آن استفاده بیماران داخل کشور از داروهای مشتق از پلاسمای ایرانی مانند آلبومین –فاکتور8 –ایمونوگلوبولین وریدی و ... می باشد که علاوه بر این که باعث صرفه جویی میلیون ها دلار می شود ، ارتقاء کیفیت خدمت گیرندگان ایرانی را به دنبال دارد و در به حداقل رساندن نگرانی از بابت انتقال بیماری های منتقله از راه فرآورده های خونی تاثیر بسزایی دارد .

 


١٣:٤٤ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٢٥٠    /    تعداد نمایش : ١٧١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج