اخبار > استان قزوین بیشترین رشد آمار اهدای خون را در کشور به دست آورد
 


  چاپ        ارسال به دوست

طی 11 ماه سال جاری

استان قزوین بیشترین رشد آمار اهدای خون را در کشور به دست آورد

 استانهای قزوین، گیلان، آذربایجان غربی در یازده ماهه گذشته بیشترین میزان رشد اهدای خون در کشور را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران استانهای برتر در شاخصهای اهدای خون معرفی شدند و استان قزوین در این میان بیشترین شاخص رشد اهدای خون را به خود اختصاص داد.

دکتر بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون در این مورد گفت: از فروردین تا پایان بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، استانهای اردبیل، کردستان وگیلان بیشترین میزان رشد اهدای خون بانوان را در کشور به خود اختصاص دادند.

مدیر کل روابط عمومی و دفتر مدیرعامل سازمان انتقال خون ادامه دا: در 11 ماه گذشته بانوان لرستانی در صدر اهدای خون بانوان در کشور قرار گرفتند و نزدیک به 9 درصد اهدای خون استان را به خود اختصاص دادند در صورتی که شاخص اهدای خون بانوان در کشور 5/4 درصد است.

سخنگوی سازمان انتقال خون افزود: بعد از بانوان لرستانی، بانوان استان مرکزی و استان کردستان با هشت درصد بیشترین میزان اهدای خون را در کشور به خود اختصاص دادند.

وی همچنین اعلام کرد: شاخص اهدای خون مستمر در کشور دراین 11 ماه  58 درصد است  که اهداکنندگان استان سمنان با 79درصد، استان یزد،  بوشهر و خراسان شمالی با 70 درصد بیشترین میزان اهدای خون مستمر را در کشور به دست آورده اند.

دکتر حاجی بیگی افزود: طی مدت یاد شده بیشترین میزان اهدای خون در کشور مربوط به استانهای تهران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان می باشد 


١٤:١١ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٦٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٢١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج