اخبار > شرکت فعال سازمان انتقال خون در هفتمین کنگره بین المللی هپاتیت تهران
 


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت فعال سازمان انتقال خون در هفتمین کنگره بین المللی هپاتیت تهران

سازمان انتقال خون در هفتمین کنگره بین المللی هپاتیت تهران که به همت  مرکز تحقیقات بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در تاریخ 15 الی 17 شهریور در سالن همایش های رازی برگزار شد شرکت فعال داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون دکترصدیقهامینی معاون کنتر ل کیفی و تضمین کیفیت سازمان انتقال خون در هفتمین کنگره بین المللی هپاتیت در تهران گفت: روند شیوع هپاتیت Bدر اهدا کنندگان خون در کشور از 73 صدم درصد در سال  83 به 8 صدم درصد در سال 95 کاهش یافته است.

بر اساس همین گزارش معاون تضمین کیفیت و کنترل کیفی سازمان انتقال خون در سخنرانی خود با اشاره به کیفیت بالای کیت های مورد استفاده در سازمان انتقال خون بیان کرد: جداول موجود حساسیت بالای کیت های غربالگری انتقال خون در شناسایی هپاتیت Bطی سال های اخیر را نشان می دهد.

سخنران دیگر این کنگره بین الملی در تهران، دکتر خسروی مدیر کل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان بود که با اشاره به روند کاهش هپاتیت در استان بیان کرد: روند شیوع هپاتیت Bدر اهدا کنندگان خون در استان از 1ممیز 7 دهم درصد در سال 84 به 6 صدم در صد در سال 95 کاهش یافته است.

وی در ادامه با مهم خواندن کاهش هپاتیت Cدر ایران افزود: شیوع هپاتیت Cدر اهداکنندگان خون در استان سیستان و بلوچستان از 1 دهم درصد در سال 84 به 1 صدم درصد در سال 95 کاهش یافته است.

دکتر سهیلا خسروی مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان با اشاره به سلامت خون های اهدایی در این استان افزود: فراوانی هپاتیتBدر بیماران تالاسمی استان به میزان 29 صدم درصد است که بطور قابل توجهی از فراوانی هپاتیت در استان (3 ممیز 38  صدم درصد) پایین تر است و این امر بیانگر سلامت خونهای اهدایی و دقت آزمایشات غربالگری است.


٠٩:٠٧ - سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨٦٦    /    تعداد نمایش : ١٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج