اخبار > زبان مشترک همه ادیان و اقوام اهدای خون است
 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی:

زبان مشترک همه ادیان و اقوام اهدای خون است

اهدای خون از اساسی ترین کمک های بشری برای زندگی بخشیدن به همنوع است که به دین‏، نژاد و قومیتی محدود نمی شود و همه دراین مورد وظیفه دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ، دکتر اسفندیار اختیاری؛ نماینده  زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی که از اهداکنندگان مستمر خون است در دیدار با مدیر عامل سازمان انتقال خون در نشستی صمیمانه گفت اهدای خون وابسته به هیچ دین، نژاد و قومیت خاصی نیست وما با اهدای خون به یک انسان و به یک همنوع کمک می کنیم و کمک به همنوع متعلق به همه ابناء بشر با هررنگ و نژادی است و به مرزها محدود نمی شود.

وی از جلب اعتماد سازی موفق سازمان انتقال خود در میان مردم تقدیر کرد و گفت: در کشور کمتر سازمانی از چنین جاذبه مردمی برخوردار است و وظیفه همه ماست که از اهدا کنندگان خون قدر دانی کنیم.

دکتر اسفندیاراختیاری اهدای خون را از وظایف خود دانست وگفت حضور درسازمان انتقال خون و ترغیب جوانان و کانونهای دانشجویی به اهدای خون افتخار من است و امیدوارم به جایی برسیم اهدای خون را به عنوان یک فرهنگ همیشگی و برنامه  مستمر خود قرار دهیم و احساس خوشایند زندگی بخشیدن به دیگری را تجربه کنیم.

نماینده زرتشتیان کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: به سازمان به خاطر تلاش موفقی که برای ارتقای کیفیت خدمات خود انجام می دهد تبریک می گویم اما کیفیت مرزی ندارد و تلاش باید استمرار داشته باشد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر ایزدیار از موسسان انجمن تالاسمی ایران که پیوند عمیقی با سازمان انتقال خون داشت، از سازمان انتقال خون دعوت کرد که در جشنواره بزرگداشت مینا ایزدیار که 9 مهرماه در یزد برگزار می شود شرکت کند.

 مدیرعامل سازمان انتقال خون کشورنیزضمن گرامیداشت خاطره این بانوی فرهیخته که به عنوان مادر بیماران تالاسمی ازاو یاد می شود در این نشست ضمن خیر مقدم به نماینده زرتشتیان کشور و تشکر از زحمات او و جامعه زرتشتیان با اهدای لوح تقدیر به دکتراسفندیار اختیاری به نیابت از زرتشتیان کشوراز تلاشهای اهدا کنندگان زرتشتی برای نجات جان بیماران نیازمند به خون خصوصا در شهر یزد تقدیر کرد. 

مدیر عامل سازمان انتقال خون در این دیدار با اشاره به ظرفیت های موجود اعلام کرد:  می‌توانیم تمام منابع پلاسما و مشتقات آن را در داخل تولید کنیم .

دکتر پور فتح اله پیش بینی کرد تا پایان امسال 600 هزار لیتر پلاسما در کشور تولید شود که این میزان در سال 1400 به یک‌میلیون لیتر خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: تولید مشتقات و دارو از منابع پلاسما داخل کشور هم می‌تواند به امنیت کشور کمک کند و هم منابع مالی ارزی خوبی در اختیارمان قرار دهد.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز ایران در منطقه امرو و در مقایسه با سایر کشورهای در حال توسعه گفت: رابطه علمی که ایران با سازمان جهانی بهداشت دارد برای تعاملات منطقه ای و بین المللی ما موقعیت مناسب و ویژه ای پدید می آورد.

دکتر هادی پور مشاور مدیر عامل سازمان نیز در این نشست گفت: در دولت تدبیر و امید خوشبختانه توجه ویژه ای به بخش سلامت شده است و بودجه مناسبی برای این موضوع در نظر گرفته شده.

دکتر بلوچی مشاور اجرایی مدیر عامل و دبیر مجمع خیرین انتقال خون نیز در این نشست ضمن تشکر از زحمات جامعه زرتشتیان از افتتاح مرکز مهربانو در استان البرز خبر داد و جزییاتی را در ا ین رابطه تشریح کرد.

در این نشست دکتر نظری مهر مشاور مدیر عامل در امور مجلس، دکتر صدیقه امینی کافی آباد معاون تضمین کیفیت، فرهود زعفرانی مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات،ارتباطات و تحول اداری، بهادرکاظمی معاون توسعه مدیریت ،منابع انسانی و دکتر حاجی بیگی مدیر کل دفتر مدیر عامل و روابط عمومی حضور داشتند.

 

 

 

 


١٣:٣٧ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤١٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج