اخبار > مرکز جامع اهدای خون و ساختمان اداری انتقال خون شیراز افتتاح شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان انتقال خون

مرکز جامع اهدای خون و ساختمان اداری انتقال خون شیراز افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی انتقال خون فارس، روز یکشنبه هیجدهم تیرماه جاری طی مراسمی با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان انتقال خون ایران ،زعفرانی مديركل دفتر فناوري اطلاعات، ارتباطات و تحول اداري وجمعی از مدیران استانی ،مرکز جامع اهدای خون و ساختمان اداری انتقال خون فارس افتتاح و به بهره برداری رسید.

 در این آئین دکتر کریمی مدیر کل انتقال خون فارس  با بیان اینکه استان فارس بعد از تهران بیشترین آمار اهدای خون را دارد اظهار داشت انتقال خون در مرکز استان با کمبود فضای فیزیکی روبروست و بر این اساس تصمیم به توسعه فضای فیزیکی مرکز جامع اهدای خون گرفته شد که امروز شاهد افتتاح و بهره برداری آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه احداث و تجهیز این سالن و فضای اداری از مرحله ساخت تا بهره برداری تنها 2ماه به طول انجامید افزود این سالن با 15 تخت خونگیری و با هزینه ای بالغ بر 500 میلیون تومان ساخته شده که با آخرین استانداردهای بین المللی مطابقت دارد.

در ادامه دکتر کاظمی معاون  توسعه و مدیریت منابع سازمان انتقال ایران  خون به تشریح فعالیت ها و دستاوردهای نوین در انتقال خون  پرداخت . کاظمی با بیان اینکه سازمان انتقال خون علاوه بر تامین خون و فرآورده های مورد نیاز نیازمندان، در سال های اخیر وارد فاز جدیدی از فعالیت ها و خدمات  شده است که خلا آن در بخش سلامت احساس می شد.

وی فعالیت های جدید را تامین پلاسماجهت تولید داروهای مشتق از پلاسمای ایرانی ،ارتقاء سطح تجهیزات فنی و تبدیل روش غربالگری به روش پیشرفته کمی لومینسانس ،تامین  پلاکت سینگل از طریق پلاکت فریزیس و ایجاد بانک سلولهای بنیادی در انتقال خون عنوان کرد.

دکتر کاظمی با اشاره به اینکه نیاز پلاسمای کشور 600 هزار لیتر در سال است تصریح کرد 200 هزار لیتر به روش مستقیم اهدا و 150 هزار لیتر توسط شرکت های خصوصی  و جبران کسری و تامین آن  بر عهده سازمان انتقال خون است که امیدواریم با راه اندازی مراکز جامع اهدای خون در سراسر کشور  به این مهم دست یابیم.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه فرآورده های خونی تولیدی انتقال خون از لحاظ کیفیت  در سطح اتحادیه اروپا است بر حفظ و ارتقاء کیفیت فرآورده ها  تاکید کرد.

در پایان مراسم با حضور مدعوین، مرکز جامع اهدای خون و ساختمان اداری انتقال خون افتتاح و به بهره برداری رسید.

بنا به این گزارش در ادامه سفر دکترکاظمی معاون توسعه و زعفرانی مديركل دفتر فناوري اطلاعات با حضور در بخشهای مختلف این مرکز ضمن بازدید ،در جریان فرآیند های انجام کار قرارگرفتند وبا کارکنان این مرکز به گفتگو پرداختنه  و به سوالات آنان به گرمی پاسخ دادند.

دکترکاظمی  ضمن تقدیر ازمدیرکل انتقال خون فارس و کارکنان خدوم وزحمتکش این استان ، فعالیت  انتقال خون فارس را مناسب ارزیابی کرد  و خواستار  ارتقاء  بیش از پیش خدمات وتکریم ارباب رجوع شد.


١٣:٥٨ - دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤١٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج